Oglądaj-Film.pl

Paterson Oglądaj Online 2016

Paterson    

R 118 min DramatFamilijny

7.4
IMDB: 7.4/10 40,232 Głosy

, , , , , , , , ,

7 wins & 27 nominations.

USA, France, Germany

Report error

Paterson Oglądaj Online 2016

Kliknij w player poniżej aby zobaczyć film:

Paterson CDA    

Oglądaj Paterson film oraz wiele innych

Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie. [opis dystrybutora kino]

Oglądaj Paterson Cały Film Online HD

Paterson, kierowca autobusu z miasta Paterson, New Jersey, prowadzi skromne, proste życie, którego rytm wyznaczają ciągłe rewizyty. Paterson, w stonowanej interpretacji Adama Drivera, spotyka wciąż te same przedmioty i podobnych ludzi: rankiem patrzy na ten sam zegarek, mija tę samą skrzynkę na listy, wsiada do tego samego autobusu i rozmawia z tym samym kolegą z pracy.

Pisze też wiersze: wciąż ten sam na nowo, dopóki za kolejnym podejściem nie uzyska dla niego idealnej formy. Idealnej, czyli niezauważalnej, w podstępny sposób naśladującej mowę potoczną, codzienną frazę wraz z jej poszarpanym, rozkołysanym rytmem. Poezja Patersona muska i próbuje oddać w słowach wrażenia wywołane obcowaniem ze zwyczajnymi przedmiotami i sytuacjami. Deklamowany zza kadru przez bohatera wiersz o paczce zapałek, którego tekst pojawia się na ekranie w trakcie aktu tworzenia, na tle spadającego wodospadu, to koncept na granicy pretensjonalności. Jarmusch potrafi jednak sprzedać go bez mrugnięcia okiem, w sposób, który całkowicie nas wciąga – dzięki nienachalnej stylizacji na przedmiejskość i wycofanemu aktorstwu czujemy przez chwilę, że utwory Patersona to niemal najlepsza poezja na świecie.

Paterson jest kierowcą autobusu w mieście Paterson. Żeby homonimów było więcej, warto jeszcze dodać, że w roli głównej kierowcy możemy tu zobaczyć Adama Drivera, czyli bardziej po ludzku Adama Kierowcę. Paterson mieszka w małym domku z buldogiem angielskim i dziewczyną (w kolejności od najbardziej sympatycznego) (Golshifteh Farahani), która całymi dniami szuka sobie zajęcia, a że jest artystyczną duszą to zwykle robi fikuśne muffiny albo chce zostać piosenkarką country. Ewentualnie maluje zasłony w kółka. Kierowca Paterson też ma w sobie duszę artysty. Swoje codzienne obserwacje dokonane zza kabiny kierowcy przelewa na papier w formie prostych wierszy. Tak prostych jak jego życie. Praca od do, spacer z psem, piwo w knajpie, poranny wierszyk przed startem w trasę i tak dzień po dniu. Normalnie w takiej sytuacji w życiu bohatera powinno wydarzyć się coś, co zatrzęsie tymże życiem w posadach. Ale się nie zdarza i już do końca się nie zdarzy.

Paterson CDA

Spokój jaki płynie z tego filmu, jeszcze długo pozostaje gdzieś w nas. Prosta fabuła może co prawda niektórych widzów trochę znudzić, jednak warto wejść w nią trochę głębiej i spróbować wyciągnąć własne wnioski. Jest to bowiem piękna opowieść także o miłości, która daje siłę głównemu bohaterowi oraz jest jedną z jego inspiracji w tworzeniu poezji. Relacje jakie łączą go ze swoją uroczą żoną Laurą (w tej roli Golshifteh Farahani, która skradła moją sympatię) są naprawdę wyjątkowe i pozwalają wierzyć, że prawdziwa miłość musi istnieć, jeśli tylko trafimy na właściwą osobę. Jim Jarmusch ukazuje prostotę uczuć między dwojgiem podobnych do siebie ludzi. W tej prostocie nie ma jednak nic złego, wręcz przeciwnie – kryje się w niej piękno małych gestów, troska, wzajemne zrozumienie, wsparcie oraz poczucie bezpieczeństwa. Nie ma tutaj wielkiej filozofii, a jednak jest w tym filmie wiele mądrości.

„Paterson” zyskał krytyczną aprobatę jako film o szczęściu przeżywanym, już osiągniętym; o życiu małym, ale wielkim; o szukaniu przyjemności i radości w rzeczach drobnych, o tym, jak piękna może być rutyna, jeśli ma się pod bokiem kochającą kobietę i buldoga angielskiego, który potrafi zachować w każdej sytuacji kamienną mordkę. Jarmusch mości swoim bohaterom posłanie w przytulnym, kreatywnie urządzonym domu. Żona Patersona (Golshifteh Farahani) jest „artystką życia”, liczy się dla niej ilość, a nie jakość wytworów, wśród których znajdziemy czekoladowe babeczki i pstrokate zasłonki prysznicowe. Reżyser daje ponadto bohaterowi wymagającą dyscypliny, lecz prostą pracę, a parę opatula w jasną pościel, w której budzi się ona codziennie, wtulona w siebie. Brakuje tylko kominka – a właściwie to go nie brakuje, bo przecież zawsze w Paterson, NJ, jest pomarańczowe słońce, a poranki są tu równie piękne jak wieczory.

Brzmi znajomo, niemal jak „odkryta” przez „Guardiana” „The hygge conspiracy”: trend lajfstajlowy, niby o rodowodzie duńskim (hygge), ale tak naprawdę dostosowany przez Anglików i resztę zainteresowanych do własnych potrzeb. To prefabrykowana „przytulność”, kod estetyczny wyrażający tęsknotę za domowym ciepłem, rękodziełem i prostotą. Wiadomo przecież, że z kubkiem do kawy wyglądającym jak dziergana przez babcię wełniana skarpeta będziemy szczęśliwsi i bardziej spełnieni.

Paterson Online

Tuż po seanse napisałem na Q-Fejsie, że sympatyczny ten Paterson, jedynie co bym w nim zmienił to wywalił wszystkie wiersze i dał więcej scen z buldogiem Nellie. Zdanie podtrzymuję, szczególnie, że mówi wszystko o moim poglądzie na ten film Jarmuscha. Uroku w wierszach Patersona nie odkryłem i nie do końca kumam, co zmieniają one w zrozumieniu filmu. To trochę takie bollywoodzkie piosenki, które tu pojawiają się na tle wodospadu i antystresowych melodyjek towarzyszących spostrzeżeniom tytułowego bohatera. Równie dobrze mogłoby ich nie być, bo to dopiero właśnie w pozostałych scenach film zyskuje na atrakcyjności. Może nie od samego początku, bo w jarmuschowski klimat trzeba się wkręcić, ale nie jest to jakieś specjalnie trudne i ani się człowiek nie obejrzy i już z przyjemnością ogląda zwyczajny świat głównego bohatera.

Jest w filmie Paterson sporo delikatnego humoru, nie ma żadnych wielkich tragedii, a pochwała codzienności snuje się w tempie regulowanym przez żelazne punkty dnia Patersona niczym program obowiązkowy w jeździe figurowej na lodzie. Wszystko jest tutaj całkowicie zwyczajne i równa do spokojnego usposobienia kierowcy autobusu, który na nic nie narzeka i wszystko przyjmuje z sympatią. Nudno do wyrzygania można by powiedzieć, ale wcale nie, chyba nikt by specjalnie nie narzekał, gdyby miał się nagle znaleźć w skórze Patersona. Film Jarmuscha udowadnia, że z dala od zgiełku też może być ciekawie, a święty spokój jest czasem ważniejszy niż pogoń za nie-wiadomo-czym.

Paterson Cały Film

A codzienność tytułowego Patersona (Adam Driver) jest prosta. Cały jego tydzień składa się z podobnych do siebie dni, wypełnionych pracą kierowcy autobusu, ekscentrycznymi pomysłami na biznes jego żony, pisaniem wierszy w sekretnym notatniku oraz spacerów z Marvinem, niezbyt uroczym buldożkiem angielskim. Dzień zazwyczaj kończy się przy piwie w lokalnym barze. I tak naprawdę nic w tym szczególnego, a jednak oglądając ten film, możemy spojrzeć na rzeczywistość trochę inaczej. Z perspektywy głównego bohatera, rzeczywistość jest raczej monotonna, wypełniona powtarzającymi się codziennie czynnościami. Sam Paterson jest zdecydowanie introwertykiem, który jednak ma w sobie wiele wrażliwości, ciepła i dobroci. Nie posiada telefonu, a wszystkie swoje wiersze spisuje w małym notesie, który nosi zawsze przy sobie. Za niczym nie biegnie, nie narzeka oraz nie stara się na siłę ubarwiać swojej rzeczywistości – wystarczy mu to co ma. A ma bardzo dużo.

Najjaśniejszym punktem filmu Paterson jest bezapelacyjnie buldog Nellie, który za swoją rolę został uhonorowany psim odpowiednikiem Złotej Palmy – nagrodą Palm Dog za swoją „ground-barking” rolę. Wielka szkoda, że niedługo po premierze filmu zachorował i zdechł :(.

Paterson ONLINE    
Paterson Cały Film    
Paterson Full HD    
Paterson Oglądaj Online 2016
Paterson Oglądaj Online 2016
Paterson Oglądaj Online 2016
Paterson Oglądaj Online 2016
Paterson Oglądaj Online 2016
Paterson Oglądaj Online 2016
Paterson Oglądaj Online 2016
Paterson Oglądaj Online 2016
Paterson Oglądaj Online 2016
Paterson Oglądaj Online 2016
Linki nie są dostępne
Brak dostępnych plików do pobrania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 komentarzy

 1. Schab napisał(a):

  całkiem zaskakujący film

 2. Szwarc napisał(a):

  uwielbiam takie ruchy kamerą

 3. Borzyszkowski napisał(a):

  Zajebisty film tyle w temacie

 4. Ciszewski napisał(a):

  uwielbiam tego reżysera

 5. Binek napisał(a):

  film na jesienne wieczory 🙂

 6. Kopacki napisał(a):

  Zjebany ten młody co go dusił

 7. Kościelna napisał(a):

  widywało się lepsze filmy

 8. Budny napisał(a):

  No no No no SZTOSSSSSS!

 9. Gołąbek napisał(a):

  *uchać, jebać nic sie nie bac

 10. Urbański napisał(a):

  widywało się lepsze filmy

 11. Główka napisał(a):

  Super film, warto obejrzeć

 12. Siatkowski napisał(a):

  Będzie zajebisty film

Podobne Filmy

ADMINISTRACJA CAŁY-FILM.PL Baza filmów online
Wyślij